Video Rent

Skontaktuj się!

Który będzie lepszy DJI Air 2S czy DJI Mavic 3?

Drony DJI to w tej chwili najbardziej rozpoznawalne i popularne narzędzia do fotografii i tworzenia ujęć lotniczych. Dzięki nowoczesnej technologii, specjalistycznym kamerom, drony marki DJI oferują szeroki wachlarz funkcji czy trybów latania zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych twórców.

Jeśli zastanawiasz się, który dron będzie najlepszy dla Twoich produkcji, to mamy nadzieję, że porównanie dronów pomoże Ci w dokonaniu wyboru. 

DJI Air 2S jako ulepszona wersja swojego poprzednika (DJI Air 2) jest rewelacyjnych dronem pod względem gabarytów, funkcjonalności oraz nagrywanie filmów i wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Sprawdza się zarówno dla wymagających amatorów czy profesjonalistów podniebnych ujęć. 

Natomiast DJI Mavic 3, najnowszy z dronów marki DJI dostarczający jeszcze lepszą jakość, zasięg, czas lotu i zupełnie nową konstrukcję kamery, dzięki czemu przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników. 

 

Jeśli chcesz przetestować osobiście zapraszamy do naszej wypożyczalni sprzętu filmowego Video Rent w Katowicach, drony DJI Air 2S, Mavic 2 Pro

a już niedługo DJI Mavic 3!

DESIGN – DJI Mavic 3 i DJI Air 2S

DJI Air 2S (180x97x77mm) po złożeniu jest znacznie mniejszy niż Mavic 3 (221x96x90mm)  oraz lżejszy, co znacznie pomaga w transporcie oraz ma znaczenia w regulacjach prawnych. Z rozłożonymi ramionami Mavic 3 jest znacznie większy od Air 2S, a akumulator wsuwany jest od tyłu, a nie od góry. Akumulator co prawda jest większy i cięższy – ale umożliwia lot do 46 minut zamiast 31 minut. Waga Mavica 3 jest większa o 300g (895g) od Air 2S (595g).  

Gabaryty, stosunek wagi do całości przemawiają na plus na model DJI Air 2S. 

CECHY – DJI Mavic 3 i DJI Air 2S

DJI w modelu Air 2S zastosowało czujniki wykrywania przeszkód od przodu, tyłu, z góry oraz z dołu, ale niestety boki nie są pokryte czujnikami, przez co latając bokiem musimy być bardziej ostrożni. DJI Mavic 3 posiada aż osiem czujników, z czego aż sześć to typ rybiego oka, które zapewniają znacznie szerszy kąt widzenia.  

Obydwa modele są wyposażone w systemy DJI Active Track, funkcje QuickShots i MasterShots, ktróre za pomocą autonomicznych trybów pomagają nam w realizacji płynnych ujęć. W Mavicu 3 znajdziemy ulepszoną technologię Active Track 4 na wersję 5, dzięki czemu inteligentne śledzenie w połączeniu z dokładniejszym pokryciem czujników wykrywania przeszkód, dostarcza nam lepsze możliwości ujęć z mniejszą szansą na awarię drona.

Aparatury sterujące są identyczne, natomiast Mavic 3 w wersji powiększonej posiada kontroler DJI RC Pro. Urządzenie w pełni zastępuje nam smartfona, posiada wbudowany dotykowy ekran o przekątnej 5,5’’ o jasności 1000 nitów, co oznacza, że bez problemu zobaczymy każdy obiekt, nawet jeśli latamy w słoneczne dni. System transmisji O3+ pozwala przesyłać wideo w rozdzielczości 1080p/60fps z odległości nawet do 8km, zwiększa zasięg oraz stabilność połączenia drona z aparaturą. Zapewnia również bardzo niskie opóźnienie na poziomie około 120ms. 

Zaawansowana funkcja powrotu do domu (RTH), która jest stosowana we wszystkich modelach dronów DJI, w Mavic 3 również została usprawniona. Funkcja opracowuję najbardziej efektywną trasę z miejsca w którym znajduje się dron do punktu startowego, biorąc pod uwagę prędkość wiatru, zmniejszając ryzyko przedwczesnego powrotu lub rozładowania akumulatora przed punktem startu.

 

Znaczne ulepszenia znanych już funkcji z poprzednich modeli w przypadku Mavica 3 sprawiają, że ten model zdecydowanie wygrywa w tej kategorii.

KAMERA – DJI Mavic 3 i DJI Air 2S

Model Air 2S posiada 1-calową matrycę CMOS o rozdzielczości 20 Mp, co pozwala nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 5.4K w 30 i 25 fps oraz 4K w 60 i 50 fps.

Nowy Mavic 3 otrzymał bardzo znaczące ulepszenie, ponieważ zastosowano matrycę wielkości micro 4/3 CMOS o rozdzielczości 20 Mp. Jest to znacznie większy przetwornik obrazu co będzie miało bezpośrednie przełożenie na rozdzielczość, jakość, rozpiętość tonalną, większy poziom szczegółowości oraz kamera będzie lepiej sobie radziła w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Możliwość nagrywania filmów maksymalnie w 5.1K ale w 50 fps i 4K w 120 fps. Ponadto wersja Cine Mavica 3 umożliwia nagrywanie w kodeku Apple ProRes, co na pewno zainteresuje znaczą część profesjonalnych użytkowników oraz naszych klientów w Video Rent.

Warto również wspomnieć o możliwości sterowania przysłoną w zakresie f/ 2.8 – f/11 co pozwala na znacznie większą kontrolę nad ekspozycją. Dodatkowo dzięki kamerze zaprojektowanej przez znaną markę Hasselblad, Mavic 3 posiada HNCS – czyli Hasselblad Natural Color Solution. Jest to autorskie rozwiązanie, które zapewnia jak najbardziej żywe i realistyczne odwzorowanie kolorystyczne, nawet bez wcześniejszej postprodukcji.

Zastosowano również zupełnie oddzielną kamerę o matrycy 1 /2” CMOS z 7-krotnym zoomem optycznym i 4-krotnym zoomem cyfrowym, co w połączeniu daje aż 28-krotny zoom hybrydowy. Dodatkowa kamera świetnie sprawdzi się do wszelkiego rodzaju inspekcji, czy wcześniejszego rozeznania terenu pod właściwe ujęcia czy zdjęcia.

 

Nowe możliwości z zakresu foto i wideo, zdecydowanie przemawiają na korzyść Mavica 3.

 

Podsumowując, DJI Air 2S jest świetnym dronem, ze względu na swoje gabaryty, łatwiej go włożyć do torby czy plecaka, mieć go zawsze przy sobie. Jest również bardzo stabilny w powietrzu, łatwy w obsłudze, oferuje bardzo szeroki zakres trybów autonomicznych i kreatywnych oraz jest w stanie tworzyć wysokiej jakości zdjęcia i filmy. Natomiast jeśli zobaczysz zdjęcia i materiały wideo z Mavica 3, to będzie jedyny dron, którym będziesz chciał/a latać! Dodatkowe możliwości wykrywania obiektów (ulepszona technologia active track), ulepszone funkcje bezpieczeństwa (wykrywanie przeszkód, RTH), większa prędkość, dłuższa żywotność baterii i rewelacyjna jakość obrazu. 

Dla standardowych produkcji czy dla własnych potrzeb, wybierz Mavic Air 2S natomiast do większych produkcji czy bardziej wymagających zleceń, weź Mavica 3.

Już wkrótce będzie można go wypróbować w naszej wypożyczalni sprzętu filmowego w Katowicach. Zapraszamy do Video-rent.

 

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami. Video Rent pomoże przy dobraniu odpowiedniego sprzętu pod własny styl pracy. Zapraszamy!