Video Rent

Skontaktuj się!

Prompter, czyli niezawodny towarzysz realizacji filmowych

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób dziennikarze tak sprawnie i płynnie formują zdania skierowane w stronę kamery? Prawda jest taka, że nie robią tego samodzielnie. Stoi za tym urządzenie zwane prompterem.

Jest to urządzenie, zbudowane z ekranu oraz półprzepuszczalnego lustra fenickiego, które umożliwia osobie występującej czytanie tekstu mówionego. Czy widz w takim razie tego nie zauważy? Nie ma szans! Przez dogodne ustawienie promptera (bezpośrednio przed obiektywem kamery), widz odnosi wrażenie, że prezentujący recytuje tekst z pamięci. 

Wykorzystanie promptera to idealny sposób na przyśpieszenie produkcji

Obsługa promptera jest łatwiejsza niż mogłoby się zdawać! 

SmallRig 3374, czyli przenośny prompter, jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki swoim gabarytom nie zajmuje zbyt wiele miejsca, sposób montażu jest banalnie prosty, urządzenie jest przystosowane do większości bezlusterkowców, lustrzanek czy mniejszych kamer.

Pasuje do wszystkich telefonów i tabletów poniżej 11” (19cm), a wysuwana podstawa promptera pozwala między innymi na filmowanie w pionie – co w obecnych czasach idealnie sprawdzi się podczas produkcji pod social media. Urządzenie posiada dwa wbudowane uchwyty typu zimna stopka, która pozwala na montaż dodatkowego oświetlenia LED czy mikrofonów. 

W zestawie znajduje się 9 pierścieni adapterów (od średnicy 49mm do 82mm), dzięki czemu z łatwością możemy zamontować prompter do większości dostępnych obiektywów. Zachęcamy również do sprawdzenia naszej bogatej oferty, w szczególności obiektywy Sony z mocowaniem typu E.

Prompter jest zgodny z systemami iOS i Android (polecamy aplikację Parrot) oraz wyposażony w pilota sterowanego przez Bluetooth, umożliwia uruchamianie i zatrzymywanie aplikacji, regulację rozmiaru czcionki, prędkość przemieszczającego się tekstu itp.

Wracając do głównego pytania – czy prompter faktycznie tak ułatwia pracę? Odpowiedź brzmi tak. Dlatego warto mieć zawsze przy sobie tak wszechstronne urządzenie, zwłaszcza kiedy jest małe i poręczne. Więc jeśli interesuje Cię wynajem promptera w Katowicach i okolicach zajrzyj na naszą stronę VideoRent – wypożyczalnia sprzętu filmowego na Śląsku. Zapraszamy!